002 PUTOVÁNÍ PRVNÍ ŠUMAVA
V pátek 5. 6. 2015 jsem vyrazil směr Všeruby u Kdynē asi v 7 ráno. V Hřovicích u pekárny kobliha vychladit motor a jede se dál. Jede to nějak divnē. U Mirošova kontroluji zapalování vypadá bez závady. Při zpētné montáži víka jsem přiskřípl lanko od řazení ke karteru a zadělal si na problém. Při zařazení za jedna se vytrhlo lanko z rukojetě. Co teď? Buď se vrátit, na dvojku dojedeš, nebo to v lese opravit a pokračovat. Druhå varianta je správně. Měním lanko na konec nasunuji malou matku, aby lanko neprošlo dorazem v rukojeti. Moped řadí tak se jede dál.
Za zámkem Lázeň vedle v poli běží srnka, tak jí to mēřím 32 km/ hod. Pak přibrzđuji, ona přebíhá silnici a já jedu dál do Kdynė. Ve Všerubech kafčo u strejdy a tety. Po třetí odpoledne vyrážím dál podél hranic do Nýrska dále přes Střážov. V Běšinách křižuji E 53 a pokračuji do Petrovic u Sušice.
Pauza na chlezení, ale po pauze Lucifer nejde nastartovat, svíčka dává jiskru tak benzín do karburátoru teče, tryska čistá, tak dávám novou svíčku a jede se. Blíží se večer, tak náhradní trasa. Z Hartmanic do Prášl, Modravy a Kvildy nejedu. Nejkratší cestou k Vydře a přes Kašperky na Churáňov. Od Vydry až nad Stachy pořád na dvojku, tak tomu nějak nerozumím, asi je to opravdu pekelný stroj. Nocuji u Petra na Churáňově. Trasa ze Všerub byla náročnější na orientaci. Roadbook jsem nechal doma, tak jsem jel dle map umístěných různě ve vesnicích.
Ujeto 227 km
Doba jízdy 6hod 40min
Sobota 6.6.2015 s Petrem jedeme k jeho rybníku, kde jsem si chytil svého prvního kapra, vlastně jen vytáhl, pruty nahazoval Petr. Je to tam super klid ticho a pohoda. Odpoledne se balím a pokračuji přes Strakonice do Písku. Končím na motokárové trati. Konec ticha, ale atmosféra závodů má také své kouzlo. Nocuji ve stanu pod motokárou i s Luciferem.
Ujeto 60 km
Doba jízdy 1hod 43min
Neděle 7.6.2015 sleduji zajímavé závody jen trochu škoda, že tu nejsou diváci. Myslím, že jen já a další přihlížející jsou mechanici a doprovod závodníků. Kontroluji svíčku je světlá, asi je moc horko, tak dávám jehlu až nahoru. Větší trysku sebou nemám. Vyrážím přes Orlík, kde prvně tankuji 2 litry, Příbram a Hostomice domů. Zastávka jen na tankování, jinak jedu non stop, zatahuje se obloha a nehci zmoknout. Jede jako šíp.
Ujeto 101 km
Doba jízdy 3hod 4min
Náhledy fotografií ze složky 012 ŠUMAVA